Zmiany w Sopocie

Przejdź do listy wpisów
Zmiany w  Sopocie
W Sopocie zniknie  bryła dworca, pojawi się nowy hotel i kilka nowych budynków. Gotowy jest już projekt. Wyrośnie kilka nowoczesnych budynków. Cała uciążliwa komunikacja zatykająca ruch w centrum zejdzie do podziemia. Pojawią się dwa przejścia na drugą stronę torów. Jedno to nowa ulica, drugie stworzone dla pieszych będzie przedłużeniem istniejącego wejścia na peron. Aby dostać się na dworzec, nie trzeba już będzie biegać dookoła Sopotu. Piesi będą wychodzić na drugą stronę torów tuż przy restauracji Wieloryb. Po wydłużeniu pierwszego peronu pojawi się w tym miejscu nowe wejście dla pasażerów SKM.

Realizacja projektu, całkowicie odmieni  centrum miasta. Pod ziemią pojawi się parking na 260 samochodów i węzeł komunikacji miejskiej. Autobusy będą podjeżdżać pod sam dworzec. Stary budynek zostanie zburzony, a przy torach powstanie nowy hotel (naprzeciwko Rezydenta) i dwa budynki handlowo-usługowe. W okolicy kas SKM, na skwerku tuż przy nowej ulicy zaplanowano duży kompleks handlowy.

Tam, gdzie jest ulica Dworcowa, pojawi się plac z ruchem pieszym. Samochody i autobusy będą zjeżdżać pod ziemię tuż przy hotelu Rezydent. Wyjeżdżać będą nową ulicą, biegnącą tam, gdzie teraz jest deptak wiodący na peron i kasy. Planujemy przebicie tunelu pod torami. Ulica połączy wówczas Al. Niepodległości z ul. Chopina i Kościuszki.